Novartis, almış olduğu mal ve hizmetler için tedarikçilerimize ödemeleri zamanında yapmak adına süreçleri sürekli iyileştirmeyi taahhüt eder.

Aldığımız faturalar, ödeme öncesinde onaylanmış satın alma siparişi (PO) ve mal makbuzu veya hizmet alım onayı ile eşleştirilecektir.​ ​

Faturaların zamanında ödenmesi sağlamak için no PO no pay , ödeme-yok politikası uyguluyoruz.Yani her faturanın bir PO’su olmak zorundadır. Aksi takdirde ödeme yapılmayacaktır.

Faturalar, Satın Alma Siparişinde belirtilen, üzerinde anlaşmaya varılan ödeme koşulları dahilinde ödenir ve faturanın ödenme tarihi Novartis tarafından teslim alındığı tarihten itibaren hesaplanır.

Aşağıda listelenen gerekli bilgileri içermiyorsa faturanız iade edilecektir. Ayrıca, faturaların düzeltilmesi ve yeniden gönderilmesi gerekiyorsa ödemeler ertelenebilir.

Fatura’da olması gereken mecburi alanlar:

  • Satınalma siparişine (PO) bahsi geçen Novartis şirketinin adı.
  • Novartis Satınalma sipariş (PO) numarası, faturada ve diğer tüm yazışmalarda açıkça belirtilir.
  • Talepte bulunanın adı ve soyadı – bu, faturanın dayandığı Ürün veya Hizmetleri sipariş eden Novartis irtibat kişinizdir.

Novartis’e nasıl fatura kesebilirsiniz?

Lütfen kayıt, satın alma siparişleri, e-fatura desteği veya ödeme durumu ile ilgili çevrimiçi sorularınızı iletebileceğiniz Tedarikçi Portalı açılış sayfasındaki 'Nasıl Destek Alınır'ı tıklayarak talebinizi iletin.

Faturalandırma Yöntemi

Elektronik çözümlerin adaptasyonu ve dijitalleşme ile tedarikçilerimize zamanında ve doğru ödeme yapmayı hedeflediğimiz gibi ayni zamanda çevresel sürdürülebilirlik konusundaki hedeflerimizi de desteklemeyi amaçlıyoruz.

SAP®Ariba® Network E-Fatura Sistemi: Satın alma siparişlerinin görüntülenmesi ve elektronik fatura iletimi gibi işlemler için, tedarik alanında lider bulut uygulamalarından SAP® Ariba® Network çözümünü kullanmak adına SAP Ariba ile çalışmaktayız.

SAP®Ariba® Network kullanarak satın alma siparişleri, faturalar ve ödeme durumu konusunda bilgi alabilirsiniz.

Tedarikçilerimiz standart SAP®Ariba® Network hesabını ücretsiz olarak oluşturulabilirler ya da kurumsal hesaplarını kullanabilirler. Daha detaylı bilgi için Global Novartis Ariba Network sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Not: SAP® Ariba® Network, Novartis tarafından fatura gönderimi konusunda global çözüm olarak kullanılmaktadır. Yerel mevzuat ve yönetmeliklere göre fatura yüklenmesi için global uygulamanın kullanılmasının mümkün olmadığı durumlarda, lokal süreçler takip edilecektir. Fatura iletim metotları konusunda bilgi almak için P2P Destek Ekibi ile bağlantıya geçebilirsiniz.

P2P Destek Ekibi ile irtibata geçin

Lütfen kayıt, satın alma siparişleri, e-fatura desteği veya ödeme durumu ile ilgili çevrimiçi sorularınızı iletebileceğiniz Tedarikçi Portalı açılış sayfasındaki 'Nasıl Destek Alınır'ı tıklayarak talebinizi iletin.